Komisja
Turystyki
Górskiej


Wycieczki
górskie
2016


Przodownicy
Turystyki
Górskiej


Góral
roku


Historia
KTG


Prywatne wycieczki

SEZON 2016

SEZON 2015

SEZON 2014

SEZON 2013

SEZON 2012

SEZON 2011

SEZON 2010

SEZON 2009

SEZON 2008

SEZON 2007

SEZON 2006

Dekalog
turysty
górskiego


Ukąszenia
przez żmiję
zygzakowatą


Zima w górach
KTK SOKÓŁ
RADLIN


SKKT PTTK WATRA

FORUM

KONTAKT

Online:

Stronę
odwiedziło
gości.


SEZON 2011


10 listopad
Mamy dwóch nowych Przodowników Turystyki Górskiej

foto: Sebastian Mosz


1 listopad
Mamy przewodnika !

foto: Sebastian Mosz


2 wrzesień
Mamy pierwszego w oddziele Znakarza Szlaków GórskichW dniach 5-7 sierpnia odbył się kurs znakarzy górskich przy schronisku na Kudłaczach w Beskidzie Makowskim lub jak mówią Beskidzie Myślenickim. W kursie uczestniczyło ok 30 ludzi z całej polski – różnej profesji górskiej (przewodnicy, przodownicy, znakarze szlaków pieszych itd.) Kurs był prowadzony pod okiem Leszka Maślanka człowieka, który znakuje od 30 lat. Zajęcia praktyczne i teoretyczne prowadzone były w czasie pięknej pogody, co tym bardziej wszystkich motywowało do malowania szlaków. W kursie brał również udział kierownik kursu przewodników z Rybnika - Zbigniew Jantoń oraz kustosz muzeum na Baraniej Górze pan Gnacik. Odznaki i legitymacje wręczał Jerzy Kapłon z Zarządu Głównego.

tekst i foto: Sebastian Mosz


1 lipiec
IV Nocny Rajd ku Zachodzie Słońca - Barania Góra

1 lipca - początek wakacji ruszamy na kolejne spotkanie ze zachodem słońca tym razem celem naszej IV wędrówki miał być szczyt Błotnego ale wszelkie informacje pogodowe i zdrowy rozsądek podpowiadał nam by zmienić błotne podejście na dogodne dojście alternatywnym szlakiem na szczyt Baraniej Góry.

Rajd rozpoczął się zbiórką zainteresowanych na radlińskim rynku, gdzie stawiło się 31 uczestników zdających sobie sprawę, że dziś zmokną. Z proponowanej wycieczki na Błotnego zrezygnowaliśmy na rzecz podejścia na Baranią Górę doliną Czarnej Wisełki. Szlak znany i popularny wśród turystów okazał się strzałem w dziesiątkę- deszczu nie było! Spokojne podejście do schroniska na Przysłopie, zwiedzanie muzeum Turystyki Górskiej i pogawędka z kustoszem muzeum oraz gorąca herbata nie były jedynymi atrakcjami wycieczki, na której miało ostro padać. Podczas podejścia na Baranią Górę w tle otworzyła nam się piękna panorama z widocznymi szczytami Małej Fatry. Okazało się , że wstrzeliliśmy się w kilka godzin - bezdeszczowej przebudowy frontów. Pięknego zachodu słońca jak na poprzednich wycieczkach nie było, jednak sam fakt brak deszczu był nagrodą dla wielu uczestników. Podczas powrotu tym samym szlakiem doliny Czarnej Wisełki zrobiliśmy kilka postojów z sesją fotograficzną przyrody ożywionej i nieożywionej bo jak by nie spojrzeć ocieraliśmy się o jeden z piękniejszych rezerwatów na terenie Parku Krajobrazowego Beskidu Śląskiego jakim jest rezerwat Barania Góra. Krótka drzemka niektórych uczestników rajdu w autokarze teoretycznie skróciła czas podróży. Do Radlina dotarliśmy ok. godz. 1:00.

Dziękuję wszystkim uczestnikom rajdu za wspaniałą atmosferę oraz Darkowi i Łukaszowi
oraz wszystkim, którzy pomogli mi w organizacji rajdu.


tekst i foto: Sebastian Mosz


12 czerwiec
VI Górska Wędrówka Wiosenna - Leskowiec

Na 30 Jubileuszowym Ogólnopolskim Rajdzie "Szlakami Jana Pawła II" z metą na Groniu zwanego kiedyś Jaworzyną nie zabrakło również górali z "Limby".

12 czerwca 2011r. 31 osób ruszyło busem z Radlina w kierunku Andrychowa. Kilka informacji o Beskidzie Małym dostarczył nam przodownik Sebastian Mosz, by umilić nam czas podróży. Po dotarciu do Rzyk – Jagódek podążamy czarnym szlakiem na szczyt. Docieramy wszyscy na czas do Sanktuarium Górskiego, gdzie o godz. 12:00 rozpoczyna się msza św., którą odprawia ks. prałat Krzysztof Ryszka.

Po mszy ok. godz. 13:30 nastąpiło rozstrzygnięcie konkursu. Dla nas miła niespodzianka bo, okazało się, że nasza liczna drużyna zdobyła II miejsce podobnie jak rok temu.

Z radością na duszy zeszliśmy do schroniska na Leskowcu, które w tym dniu oblegało mnóstwo turystów. Po krótkim odpoczynku i posiłku zeszliśmy czarnym szlakiem do busa. W drodze powrotnej zahaczyliśmy o stanowisko dokumentacyjne - łupków Wierzowskich, które uwieczniliśmy licznymi zdjęciami. Późnym popołudniem ok. godz. 18 docieramy do Radlina.

Do zobaczenia na kolejnej wędrówce Szlakami Jana Pawła II

tekst: Stanisław Ibrom foto: Sebastian Mosz


22 styczeń
I Wyjazd na narty & snowboard - Wisła "Nowa Osada"W sobotę 22.01.2011 roku zbieramy ekipę wyjazdową na naszą pierwszą wycieczkę górską, zimową na narty, snowboard i sanki do Wisły Nowej Osady. Busik podjeżdża pod plac Olimpijczyków w Radlinie o godzinie 8.00. Nasz komandor i inicjator tego wyjazdu Łukasz sprawdza obecność  i informuje o programie wyjazdu. Uczestnicy uzbrojeni w narty, sanki i deski snowboardowe pakują się do busika. Około godziny 09.30 podjeżdżamy pod wyciąg narciarski w Wiśle Nowej Osadzie. Tam kupujemy karnety wyjazdowe na wyciąg i zaczyna się białe szaleństwo.

Na stoku była okazja do darmowego testowania nart marki Elan najnowszej technologii "AMPHIBIO" na 2012 rok, większość naszej wycieczki wypróbowała narty i była bardzo zadowolona. Około południa zostaliśmy ugoszczeni w chatce góralskiej pieczoną kiełbaską przez górala Jędrysa i dalej na stok, korzystać z wyśmienitej pogody i super przygotowanego stoku. Wieczorem wsiadamy do naszego pojazdu i udajemy się w drogę powrotną do domu do Radlina. Sądząc po minach uczestników wycieczki możemy ją zaliczyć do bardzo udanych.

Organizator dziękuje uczestnikom za tak liczny udział
i już teraz zaprasza na nasze kolejne wycieczki.


tekst i foto: Łukasz Materzok


Copyright © 2008 - 2017 by Łukasz Materzok Wszystkie prawa ZASTRZEŻONE

ODZNAKI
- - ZDJĘCIE - -


75 lat GOT PTTK


Beskydy


Beskydy 2


Czerwony Kozioł


Diadem
Polskich GórGłówne Szlaki Górskie Polski


Główny Szlak Beskidzki


Główny Szlak Beskidzki PTT


Główny Szlak Sudecki PTT


Główny Szlak Sudecki PTTK


Główny Szlak Świętokrzyski PTT


Główny Szlak Świętokrzyski PTTK


Górska Odznaka Turystyczna


Górska Odznaka Turystyczna w Góry


Górska Odznaka Turystyczna Polskiego Towarzystwa Tatrzańskiego "Ku Wierchom"


Górska Odznaka Turystyczna Polskiego Towarzystwa Tatrzańskiego GOT PTT


Każdemu Jego Everest 8848


Klub Zdobywców Koron Górskich


Korona Beskidów


Korona Beskidu Sądeckiego


Korona Beskidu Niskiego


Korona Gór Polski


Korona Gór Świętokrzyskich


Korona Polskich Beskidów


Korona Sudetów


Mała Korona Beskidów


Małopolski Szlak Papieski


Mały Szlak Beskidzki PTT


Odcinek
Sudecki EB-E3Schroniska Tatrzańskie


Sudecki Włóczykij


Szlaki Tatr Polskich


Śladami Bielsko-Bialskiego PTT


Tatrzańskie Dwutysięczniki


Tatrzańskie Stawy


Turystyczna Korona Tatr


Tysięczniki Trzech Narodów


Tysięczniki Ziemi Kłodzkiej


Wielka Korona Beskidów


Wielka Korona Sudetów


Wieże Ziemi Kłodzkiej


Wiślańska Odznaka Turystyczna


Zdobycie Ślęży


Zdobywca Korony Sudetów Czeskich


Zdobywca Korony Sudetów Niemieckich


Zdobywca Korony Sudetów Polskich


Zdobywca Korony Ziemi Kłodzkiej


Zimowa Odznaka Górska


Znam Góry Sowie


Żywiecka Odznaka Turystyczno-Krajoznawcza